نتایج جستجو برای عبارت :

صرف کردن افعال در زمان حال ساده

یادگیری زبان بر اساس قواعد و گرامر، روش چندان خوبی نیست ولی به هرحال صرف افعال در هر زبانی از جمله ترکی آذری، گریز ناپذیر هست. همچنین با توجه به اینکه افعال در زبان ترکی از هجوم دیگر زبان ها، بیشتر مصون بوده اند، یادگیری معنی افعال مختلف باعث خواهد شد، گام بزرگی در یادگیری این زبان برداریم.
در فارسی ساده ترین شکل فعل، سوم شخص گذشته آن است که با افزودن دن و تن به مصدر تبدیل می شود، در زبان ترکی آذری، ساده ترین شکل فعل شکل امری آن است که با افزدو
ترکیبهای فعل be در زمان حال ساده
فعل be (به معنی بودن) یکی از پرکاربردترین افعال در زبان انگیسی می باشد. در این درس زمان حال ساده این فعل را بصورت am/is/are ملاحظه می نمایید:
I am a teacher.You are students.He is Ali.She is Mary.It is a robat.We are in different classes.They are in the same class.
ترکیبهای سوالی be در زمان حال سادهجهت بیان جملات پرسشی با فعل be در زمان حال ساده کافیست جای فعل be و فاعل را با هم عوض نماییم.
(در این حالت معمولا I به you و you به I/we تبدیل می شود.) مثال :
Are you a teacher?Are we students?Is he Ali?Is she Mary?Is
در زبان انگلیسی برای اینکه بگوییم < یه چیزی هست یا و جود دارد یا بودن> از افعال زیر استفاده میکنیم:
(am-is-are-was-were)
برای سوم شخص مفرد از (   were or is) استفاده میکنیم و برای (we-they-you)از (was-are)استفاده میکنیم 
سوم شخص مفرد(he-she-it)
برای سوالی کردن این افعال کافی است جای فعل و فاعل را عوض کنیم و بس
I am ghafur (من غفور هستم) و سوالی: ?are you ghafur
از (am-is-are) برای زمان حال ولی برای زمان گذشته یعنی چیزی که در گذشته وجود داشته از (was-were) استفاده میکنیم
ادامه مطلب
⚡️ در زبان گیلکی «بۊرمه، برمه» در گۊیش‌های مختلف به معنی گریه در زبان فارسی است.
همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، در متون قدیمی زبان گیلکی فعل ساده «برمستن» با بن مضارع «برم-» ثبت شده است. این فعل در تمامی نمونه متون شرقی، مرکزی و غربی گیلکی وارد شده است.
به‌طور کلی بکار گیری افعال ساده و پیشوندی بر افعال مرکب ارجحیت دارد چرا که افعال ساده و پیشوندی باعث ساخت مفاهیم جدید و زایایی در زبان می‌شوند.
(تصویر بالا مربوط به دیوان پیر شرفشاه و
به درس 15 از مجموعه آموزش زبان انگلیسی برای نوآموزان خوش آمدید. دراین درس قصد داریم در مورد نحوه صرف کردن افعال در زمان حال ساده صحبت کنیم.
مگه در انگلیسی هم افعال را صرف می کنند؟
در واقع بله. در شکل قدیمی تر از زبان انگلیسی (انگلیسی 500 سال پیش و قبل تر) همه افعال دقیقا صرف می شدند. در طول زمان اما این صرف شدن کمتر و کمتر شد تا اینکه امروزه تنها بخشی بسیار جزئی از آن باقی مانده است. برای درک عمیق بهتر است به جدول صرف یک فعل در زمان حال ساده نگاه کنیم
دوستان سلام

در این قسمت می تونید فهرست مهمترین افعال بی قاعده و شکل گذشته (Past Form) و شکل سوم (Past Participle Form) آن ها را که در جاهای مختلف از جمله زمان های «کامل» (حال کامل، گذشته کامل و ...) به کارتون میاد رو دانلود کنید. لازم به توضیح است برای اینکه این افعال بهتر به ذهن سپرده شود، در جدول هایی جداگانه بر اساس آهنگ و شکل مرتب شده اند.

جدول افعال بی قاعده

زمان آینده ساده با will یا آینده با نوع اول (The future I) برای نشان دادن تصمیمات ناگهانی، فرض کردن یا وقایع آینده که نمی تواند در آنها تغییری ایجاد کرد استفاده می شود.
کاربرد ها
تصمیمات ناگهانی. به مثال زیر توجه کنید:
Come on, I will help you sort the files. (بجنب، من بهت کمک می کنم اسناد را مرتب کنی.)
نظرات، امیدها، تردید ها یا فرض ها در مورد آینده. به مثال های زیر توجه کنید:
You won’t finish it in just one day. (تو نخواهی توانست این را در یک روز تمام کنی.)
It will rain tomorrow anyway. (فردا به
زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زم
به درس 14 از مجموعه آموزش زبان انگلیسی برای نوآموزان خوش آمدید. در این درس میخواهیم تعدادی از افعال بسیار رایج در زبان انگلیسی را معرفی کنیم و به صورت کاملا سطحی با آنها آشنا شویم.
فعل چیست؟
فعل واژه ایست که انجام عمل را نشان میدهد. مثلا در جمله “من کتاب می خوانم.” واژه “می خوانم” فعل است. این فعل عمل خواندن را نشان میدهد. در زبان فارسی افعال معمولا در انتهای جمله قرار میگیرند. قبلا با یک فعل در زبان انگلیسی آشنا شده اید. فعل be (بودن) یکی از افع
در این درس با یکی از افعال مهم عربی (عراقی) آشنا می شوید.
فعل « چان » در لهجه عراقی به جای فعل « کان» استفاده می شود. « کان» یا « چان» (عراقی) معادل فعل « بودن » می باشد.
شما می توانید از «چان» برای ساختن زمان « ماضی استمراری» استفاده کنید.
چـــان (کان) + افعال مضارع : ماضی استمراری
نکته : همانطور که می دانید در زبان عربی فعلی معادل : هستم – هستی و ... وجود ندارد بلکه آن ها را با علامتها می شناسیم.
صرف فعل « چان » در عربی عراقی:
ادامه مطلب
نکاتی درباره فعل مضارع  : - در ساختار فعل مضارع بر سر حرف اول ریشه یکی از حروف  ((ا ، ی ، ت و ن  ))می آید که به اختصار به 1 آن حروف اتین می گویند . . - برای ساخت فغل امر ما به فعل مضارع توجه میکنیم و تغییرات را روی آن انجام می دهیم  2 - فعل مضارع در زبان عربی به مضارع اخباری در زبان فارسی ترجمه می شود پس ترجمه آن به مضارع 3 التزامی اشتباه است  . َ : مثال لون :می خورند نه بخورند ُ یأک . - تمام افعال مونث در مضارع به جز یک صیغه با ت شروع میشوند 4  استثناء  :جمع
Must   بایدShould بایدShall بایدCan توانستنCould توانستنMay ممکن بودنMight ممکن بودن

بعد از افعال مودال فعل به صورت مصدر بدون to می آید. یعنی به صورت کاملا ساده،  نه ing میگیرد نه to و نه s سوم شخص.

⚠️نکته اول : اجبار must بیشتر از  should است . در واقع must رو زمانی استفاده میکنیم که اجبار از سمت شخص دیگری باشد . 
مثال . 
The policeman : you must stop.وقتی پلیس فرمان ایست میدهد.
 و کاربرد should:
A. I have a headache.B. You sholud take a pill and rest.

وقتی شما سر درد دارید و دوستتون میگه باید (بهتره) قرص بخ
کتاب آموزش جامع افعال در زبان ژاپنی (The Complete Japanese Verb Guide)
دانلود کتاب آموزش جامع افعال در زبان ژاپنی (The Complete Japanese Verb Guide)، در قالب فایل pdf. کتاب آموزش جامع افعال در زبان ژاپنی به صورت اسکن شده و کامل برای سطوح مقدماتی به بالا ...
کتاب آموزش جامع افعال در زبان ژاپنی (The Complete Japanese Verb Guide)
دانلود کتاب آموزش جامع افعال در زبان ژاپنی (The Complete Japanese Verb Guide)، در قالب فایل pdf. کتاب آموزش جامع افعال در زبان ژاپنی به صورت اسکن شده و کامل برای سطوح مقدماتی به بالا ...
کتاب 501 فعل آلمانی. صرف افعال به همراه مثال
کتاب ۵۰۱ فعل آلمانی German Verbs که توسط انتشارات بارون Barron rsquo;s منتشر شده است. راهنما کامل آموزش افعال زبان آلمانی می باشد. در کتاب ۵۰۱ فعل آلمانی German Verbs سعی شده کلیه افعال مهم، پر کاربرد و اساسی زبان آلمانی گرد آوری شود. علاوه بر این افعال دارای معنی انگلیسی و همچنین صرف در زمان ...
دریافت فایل
فعل کمکی do در زبان انگلیسی
فعل کمکی چیست؟
فعل کمکی فعلی است که به خودی خود معنایی ندارد و فقط یک خصوصیت از جمله را نشان میدهد. به دو مثال از افعال کمکی در زبان فارسی توجه کنید:
من دارم به مدرسه می روم.
او دارد وسایلش را آماده می کند.
در دو مثال بالا معنای “دارم” یا “دارد” چیست؟ آیا معنای داشتن چیزی را می دهد؟! اگر به این صورت است در مورد داشتن چه چیزی صحبت می کند؟!
جواب ساده است. “دارم” در اینجا معنایی ندارد و فقط یک فعل کمکی است. این فعل نشان می
افعال گذرا و ناگذر در زبان ترکی استانبولی
فعل گذرا فعلی است که علاوه بر فاعل به مفعول نیاز داشته باشد، مثلا
خوردن؛ فعل ناگذر فعلی است که تنها به فاعل نیاز دارد، مانند آمدن. در زبان
ترکی می‌توان با اضافه کردن میانوند t به افعال ناگذر آنها را تبدیل به
افعال گذرا کنیم، به مثال‌ها توجه کنید:

Anlamak (فهمیدن)
Anlatmak (فهماندن)
başlamak (شروع شدن)
Başlatmak (شروع کردن)

بعضی از افعال هم با اضافه شدن یکی از پسوندهای
dir/-dır/-dur/-dür/-tir/-tır/-tur/-tür به بن فعل از ناگذر به گذ
امروز با فعل امری آشنا می شوید که شامل ضمایر حاضر می شود ؛ برای ساختن این نوع افعال باید حرف (ت) را از اول افعال مضارع حذف کنید که همان فعل امر مذکر حاضر می باشد و برای ساختن مونث حاضر (ی) به انتهای فعل امر مذکر و برای ساختن جمع (و) به انتهای فعل امرمذکر اضافه می کنید.
مثال: تـروح ← حذف (ت)← روح    (مذکر)
روح + ی ←روحی (مونث)               روح + و ← روحو (جمع)
ادامه مطلب
افعال در زبان ترکی استانبولی دارای مشخصه های متفاوتی نسبت به فارسی هستند. در این درس با ساختار افعال در این زبان آشنا می شویم.
مصدر
در زبان فارسی با اضافه کردن –َن به ریشه فعل مصدر ساخته می‌شود، مثلا
خوردن، نوشتن. شکل مصدری افعال در زبان ترکی با پسوند –mek/-mak ساخته
می‌شوند. در فرهنگ لغت، افعال به صورت مصدری خود آمده اند، مثلا:
Uyumak = uyu + mak (خوابیدن)
Bilmek = bil + mek (دانستن)
نکته
حالت مصدری فعل بدون پسوند، حالت امری فعل نیز هست. اگر از مصدر فعل
–mek و
دومین مرتبه طهارت، طهارت فعل هست، یعنی افعال انسان از آلودگی و نجاست پاک شوند، آلودگی فعلی یا نجاسات افعال عبارت اند ازگناهان مثلا اگر زبان دروغ بگوید این دروغ یک نجاست هست، یک آلودگی هست و لذا زبان نجس می شود، اگر غیبت کند، اگر تهمت بزند، اینها همه آلودگی های زبان هستند و زبان در اثر این افعال گناه آلوده می شود، نجس می شود یا مثلا اگر کسی دزدی کرد، اگر با این دست دزدی کرد این دست نجس می شود یا اگر با چشمش گناهی کرد، منظره حرامی را دید، با گوش
 در یک نگاه نکاتی درباره فعل مضارع  : - در ساختار فعل مضارع بر سر حرف اول ریشه یکی از حروف  ((ا ، ی ، ت و ن  ))می آید که به اختصار به 1 آن حروف اتین می گویند . . - برای ساخت فغل امر ما به فعل مضارع توجه میکنیم و تغییرات را روی آن انجام می دهیم  2 - فعل مضارع در زبان عربی به مضارع اخباری در زبان فارسی ترجمه می شود پس ترجمه آن به مضارع 3 التزامی اشتباه است  . َ : مثال لون :می خورند نه بخورند ُ یأک . - تمام افعال مونث در مضارع به جز یک صیغه با ت شروع میشوند 4  ا
فعل این زمان  با استفاده از اضافه کردن ed- یا d- به آخر افعال با قاعده ساخته می شود . افعال بی قاعده نیز به شکل گذشته خود تبدیل می شوند. لازم به ذکراست افعال باقاعده افعالی هستند که قاعده و قانون دارند و این بدان معنی است که برای داشتن فعل گذشته به انتهای همه این افعال –ed یا –d  اضافه می شود در حالی که شکل گذشته افعال بی قاعده را باید در جدولی که معمولاً در انتهای کتاب یا فرهنگ لغت است، جستجو کرد.
افعال با قاعده

شکل ساده
شکل گذشته

work
worked

decide
decided

فعل (Verb) :فعل چیست:فعل مهمترین بخش در زبان انگلیسی می باشد، حتی کوتاهترین جملات دارای فعل هستند. شما می توانید یک جمله یک کلمه ای به کمک فعل بسازید مثل: !Stopبرخی از افعال انجام کاری را می رسانند که به آنها Action word می گوییم مانند: fight، run و workبرخی دیگر چنین نیستند و معمولا وضعیت و یا وجود چیزی را می رسانند که به آنها State word می گوییممانند : be، exist ، seem ، belongیک فعل همیشه داری فاعل است ( کننده کار) مثال:John speaks Englishدر اینجا John فاعل(subject) و speaks فعل می باشد. بناب
جملات مثبت

شکل اصلی فعل
may/might
فاعل

today
study

may
might

I
You
He/She/It
We
You
They

من/تو/او/ما/شما/آنها ممکن است امروز درس بخوانیم.

جملات منفی

شکل اصلی فعل
not
may/might
فاعل

today
study

not
may
might

I
You
He/She/It
We
You
They

من/تو/او/ما/شما/آنها ممکن است امروز درس نخوانیم.

May و Might جزء افعال مُدال هستند و افعال مدال از افعال کمکی می‎باشند. با استفاده از این افعال، معنایی را به یک فعل اصلی اضافه می‎کنیم.
 May و Might هم مثل همۀ افعال مُدال قبل از شکل اصلی فعل می آیند و برای تمام
به درس 11 از مجموعه آموزش زبان ترکی استانبولی
برای نوآموزان خوش آمدید. در این درس می خواهیم در با نحوه صرف افعال در
زبان ترکی آشنا شویم. اما پیش از آن کمی با ساختار عمومی و تعاریف مرتبط با
صرف آشنا می شویم.
صرف فعل یعنی چه؟
از آنجا که در فارسی هم مانند ترکی، افعال
صرف می شوند، درک این مفهوم اصلا برای فارسی زبانان سخت نیست. صرف فعل به
معنای ایجاد تغییرات در فعل با توجه به فاعل جمله است. به مثال های زیر در
فارسی توجه کنید:
من می خوابم.
تو می خوابی.
⚡️ «ن» نفی در زبان گیلکی در افعال پیشوندی، پس از پیشوند می‌آید.
چند مثال:
فۊگۊدن (fu-gudan)
فۊنۊگۊدن (fu-nu-gudan)
دکتن (da-ketan)
دنکتن (da-ne-ketan)
هگیتن (ha-gitan)
هنگیتن (ha-ne-gitan)
وگیتن (ve-gitan)
ونگیتن (ve-ne-gitan)
واکتن (va-ketan)
وانکتن (va-ne-ketan)
جیویشتن (ji-vishtan)
جینیویشتن (ji-ni-vishtan)
حفظ سلامتی از نظر حکمای قدیم؛ مقدم بر درمان
تن‌‌ساز با بیان اینکه حفظ سلامتی از نظر حکمای قدیمی مقدم بر درمان بوده است، گفت: علم پزشکی به دو شاخه نظری و عملی تقسیم می‌شود؛ طب نظری به بررسی عملکرد طبیعی بدن انسان و عوامل مؤثر بر آن‌که منجر به سلامتی و بیماری می‌شود پرداخته و و در نهایت پزشک را به تشخیص می‌‌رساند؛ در طب عملی نیز روش‌‌های حفظ سلامتی یا برگرداندن سلامت در صورت بیماری بررسی می‌‌شود.
وی طب نظری را شامل سه بخش امور طبیعیه، عل
باعث از بعث به معنی فرستادن ، تهییج کردن، بیدار کردن، برانگیختن، تحریک کردن، تشویق کردن، به هیجان امدن، بی اراده بیدار شدن و وادار به انجام یک کار، علت ، سبب، 
اینکه خالق هستی باعث هر انچیزی که در هستی در حرکت است شکی نیست.
هر اتفاقی که خارج از سیر معمول زند‌ی هر ذره هست باعث و علت اصلی آن کسی نیست جز خالق.
شاید درختی که به یکباره خشک میشود و یا دانه ای که از دل یک سنگ جو$نه میزند
شاید تغییرات غیر قابل پیش بینی جوی و یا اتفاقات خارق العاده ای که
باعث از بعث به معنی فرستادن ، تهییج کردن، بیدار کردن، برانگیختن، تحریک کردن، تشویق کردن، به هیجان امدن، بی اراده بیدار شدن و وادار به انجام یک کار، علت ، سبب، 
اینکه خالق هستی باعث هر انچیزی که در هستی در حرکت است شکی نیست.
هر اتفاقی که خارج از سیر معمول زند‌ی هر ذره هست باعث و علت اصلی آن کسی نیست جز خالق.
شاید درختی که به یکباره خشک میشود و یا دانه ای که از دل یک سنگ جو$نه میزند
شاید تغییرات غیر قابل پیش بینی جوی و یا اتفاقات خارق العاده ای که
۱- به خاطر بسپارید که نیازی نیست در حد یک پروفسور یا محقق به گرامر زبان چینی مسلط شوید!در واقع، قوانین اصلی گرامر خیلی محدود هستند.
اگر می خواهید تمام قوانین گرامری را یک به یک در دریایی از کتاب های درسی بیاموزید، باید بدانید که متأسفانه هرگز یادگیری را تمام نمی کنید. اما هرگز فراموش نکنید که هدف شما از یادگیری دستور زبان، درک جمله و مقاله است، نه خود دستور زبان.به یاد داشته باشید که افراد معمولاً اطلاعات کمی در مورد قواعد و گرامر زبان مادری
تو پست قبلی (لینک) گفتم که بیاین سعی کنیم به خود افعال نگاه کنیم ، نه به پیشفرضایی که از فاعلش داریم. حالا میخوام یه قید به جمله م اضافه کنم و تکمیل بشه: بیاین با حسن ظن به خود افعال و فاعلشون نگاه کنیم. اجازه بدین به همین جا اکتفا کنم و برم سراغ بحث بعدی.
امشب میخوام یه قدم بریم جلوتر. فرض کنین منِ عروس سعی کردم بدون پیشفرض به افعال مادرشوهرم نگاه کنم. فرض کنین با حسن ظن هم نگاش کردم. بالاخره با تمام این اوصاف یه شرایطی پیش میاد که من ناراحت بشم. ی
افعال متعدی
در بحث گرامر زبان ایتالیایی افعال را می توان به دو دسته لازم و متعدی تقسیم بندی کرد. در فعل متعدی عمل انجام شده از طرف فاعل بر شخص یا شیء دیگری صورت می‌گیرد که آن شخص یا شی از لحاظ نحوی متمم مستقیم یا مفعول “oggetto ” جمله محسوب می شود. علامت مفعول مستقیم در زمان فارسی “را” است. افعال متعدی نیاز به مفعول دارند. مانند:
Io guardo lo specchio  من به آینه نگاه میکنم
Io guardo la Panorama  من به منظره نگاه می کنم
 در مثال های فوق عمل نگاه کردن بر “آینه” و “
گفتار درمانی کودک کمتر از دو سال
در این سن کودک توانایی صحبت نداشته و فقط آواهایی تولید می‌کند و تشخیص اینکه کودک به درمانگر نیاز دارد، راحت نیست. می‌توان در این سن، آواهای همچون دا، ما را تکرار کرد تا کودک نیز آن‌ها را بگوید. و با تشویق والدین، کودک علاقه بیشتری برای ساخت آواهای جدید دارد. 
در این سن باید والدین در زمان غذا خوردن، حمام با فرزند خود با حرکاتی مانند اشاره کردن و تکان دادن صحبت کند.
در این سن کودک می‌تواند اسامی را تکرار کند م
در این مطلب به بررسی افعال متعدی (Transitive Verbs) و افعال لازم (Intransitive Verbs) و تفاوت این دو فعل همراه با مثال می‌پردازیم.

افعال متعدی (transitive)کلمه “متعدی” به نظر  بسیار پیچیده است، اما در واقع شناسایی افعال متعدی واقعا دشوار نیست. افعال متعدی بیان عمل و توسط یک شیء (چیز یا فرد است) که عملی را از فعلی دریافت می کند.
مثال:
John wants a car to go to school
جان یک ماشین می خواهد که به مدرسه برود.
Jimmy wrote a poem in my notebook.
جیمی یک شعر در دفتر من نوشت.

در مثالهای  فوق همانطو
به درس 12 از مجموعه آموزش زبان ترکی استانبولی
برای نوآموزان خوش امدید. در درس قبل با اصول اولیه صرف افعال در زبان
ترکی و نحوه صرف افعالی که بن انها به حروف صدادار ختم میشود آشنا شدیم. در
این درس می خواهیم با نحوه صرف بقیه افعال آشنا شویم.
مرور درس قبل
در درس قبل یاد گرفتیم که در زبان ترکی،
مانند فارسی برای صرف افعال ابتدا نشانه مصدری آنها (mak/mek) را حذف کرده و
سپس پسوند مناسب را به ان اضافه می کنیم. البته در زبان ترکی برخلاف
فارسی، اینکه بن فعل
می‌فرماید:
چو دیده دید و دل از دست رفت و چاره نماند / نه دل ز مهر شکیبد، نه دیده از دیدار
و در جایی دیگه:
بس توبه و پرهیزم کز عشق تو باطل شد / مِن‌بعد بدان شرطم کز توبه بپرهیزم
 یا این یکی:
خلاف سرو را روزی خرامان سوی بستان آی / دهان چون غنچه بگشای و چون گلبن در گلستان آی
و یا:
ور زان که دیگری را بر ما همی‌گزیند / گو برگزین که ما را بر تو گزین نباشد
جدای از لطافت و ظرافت معنا، اگه روی لفظ متمرکز بشین، چه نکتهٔ جالبی به ذهنتون خطور می‌کنه؟
ادامه
برای بیشتر زبان آموزان رفتن از سطح ابتدایی تا پیشرفته بین یک تا دو
سال زمان نیاز می گیرد. فراموش نکنید که یادیگری سریع تر به معنای فراموش کردن
سریع هم هست. برای یادگیری مناسب باید زمان کافی را به صورت منظم به یادگیری اختصاص
دهید. با توجه به تحقیقات عمومی انجام شده در حوزه
زبان شناسی، یادگیری یک زبان جدید برای یک فرد معمولی به حدود 1100 ساعت زمان نیاز
دارد. این یعنی برای یادگیری انگلیسی در سطحی قابل قبول حداقل به شش ماه زمان نیاز
دارید.

آیا زبان
❄قد+فعل ماضی=ماضی نقلی
❄قد+فعل مضارع=معنی گاهی و شاید
❄لن+فعل مضارع=آینده منفی
❄سوف وسَ+فعل مضارع= آینده
❄سوفَ آینده دور به معنی خواهد.
❄سَ آینده نزدیک و دور به معنی خواهد و به زودی.
❄هرگاه دو فعل ماضی در جمله پشت سرهم بیایند فعل دومی ماضی بعید ترجمه میشود.
❄ما+فعل ماضی /لم +فعل مضارع=ماضی ساده منفی 
❄ما+فعل ماضی +بَعد/ لَمّا+فعل مضارع=ماضی نقلی منفی
❄کان+فعل مضارع=ماضی استمراری
❄ما+کان+فعل مضارع/لم+مضارع کان+فعل مضارع=ماضی استمراری منفی
از زمان حال ساده (I go, He goes, etc.) برای صحبت کردن
درباره ی حقایق، چیزهایی که همیشه صحت دارند، یا برای عادات و روتین ها
استفاده کنید.

برای مثال:
In England it often snows in winter. (a fact) در انگلستان معمولاً در زمستان برف می بارد. (یک حقیقت) I live in London (true – I don't change my house every day)من در لندن زندگی می کنم. (من هرروز محل زندگی ام را عوض نمی کنم.) John eats eggs for breakfast (routine or habit) جان برای صبحانه تخم مرغ می خورد. (روتین یا عادت)
چطور در انگلیسی فعل حال ساده بسازیم؟
برای ضمایر I, You, We
یادگیری
انگلیسی چقدر زمان می خواهد؟
برای بیشتر زبان آموزان رفتن از سطح
ابتدایی تا پیشرفته بین یک تا دو سال زمان نیاز می گیرد. فراموش نکنید که یادیگری
سریع تر به معنای فراموش کردن سریع هم هست. برای یادگیری مناسب باید زمان کافی را
به صورت منظم به یادگیری اختصاص دهید.
با توجه به تحقیقات عمومی انجام شده در حوزه زبان شناسی، یادگیری یک زبان جدید
برای یک فرد معمولی به حدود 1100 ساعت زمان نیاز دارد. این یعنی برای یادگیری
انگلیسی در سطحی قابل قبول حداق
افعال امری l’imperativo در زبان ایتالیایی
یکی از نکات مهم در بحث آموزش زبان ایتالیایی طریقه امری کردن افعال می باشد . برای بیان دستور و یا تحمیل کردن یک موضوع بر شخص دیگر باید از افعال امری استفاده کرد. این افعال هم می توانند به صورت دوستانه و هم به صورت محترمانه مورد استفاده قرار بگیرند. در این قسمت به توضیح در باره نحوه درست کردن این افعال در جمله با توجه به شخص فاعل می پردازیم:
l’imperativo per soconda persona (فعل امری برای دوم شخص مفرد)
به طور کلی افعال امری
سلام 
خیلی برام جای سوال بود .
چرا هی تو فضای مجازی و تو رسانه های غربی مامورها خراب می کنند...
تا امروز فهمیدم.اکثر افراد مورد اعتماد برا انتخابات ثبت نام کردند..مامور هم بودند.
اگر رای بیاره ..تو خیابان ها دیوار می کشه...
هر بار استفاده از افعال معکوس برا رای اوردند
این پست ادامه داره
قسمت اول:
(افعال وجهی )Modals
در این درس شما با افعال وجهی آشنا می شوید:
Can, may, should, must+ شکل ساده فعل
Canکاربرد
برای توانایی انجام کاری در زمان های حال و
آینده می آید.
I can swim.
می توانم شنا کنم.
She can play the piano.
او می تواند پیانو بزند.
I ‘m sorry, but we cannot (can’t) come to your party next Saturday.
متاسفم اما نی توانیم شنبه آینده به مهمانی شما
بیاییم.
May کاربرد
1.برای بیان احتمال انجام
کاری در زمان های حال و آینده به کار میرود.
I may go to the movies tonگight, but I’m not sure.
ممکن است امشب به سینما بر
تست نامیدن اسامی و افعال
از آن جائیکه عمومی‌ترین و رایج‌ترین عارضه و علامت آفازی، آنومی1 یا نام پریشی است، نیاز به یک آزمون استاندارد در این زمینه (به طور خاص) احساس می‌شود

دسته بندی
روانشناسی و علوم تربیتی

فرمت فایل
doc

حجم فایل
86 کیلو بایت

تعداد صفحات فایل
87

از آن جائیکه عمومی‌ترین و رایج‌ترین عارضه و علامت آفازی، آنومی[1] یا نام پریشی است، نیاز به یک آزمون استاندارد در این زمینه (به طور خاص) احساس می‌شود. از این رو هدف ما از ته
افعال با قاعده
افعالی هستند که در حالت گذشته ستوم دوم  (Past) و حالت اسم
مفعول ستون سوم( P.P) همواره یک “ed” به انتهای آنها اضافه می شود.چون این
دسته از افعال از این قاعده تبعیت می کنند،اصطلاحا “افعال
باقاعده” نامیده می شوند.
اینک به چند مثال ازکاربرد افعال باقاعده در زمان های حال ساده،
گذشته ساده و حامل کامل ساده در زیر توجه کنید :

Alireza listen to music every day.  
علیرضا هر روز موسیقی گوش می کند.
Alireza listened to music last day.
علیرضا دیروز موسیقی گوش کرد.
Alireza has list
شهر سوال ـ انسان موجودی مرکب از جسم و روح است. و برنامه زندگی او نیز
ابعاد مختلف جسمانی و معنوی دارد. مثلا در نماز، باید افعال فیزیکی خاصی به
نام رکوع و سجده انجام داد و در عین حال باید مراقب جهت معنوی نماز نیز
بود و حضور قلب را برای نماز ایجاد نمود. طبیعتا کسی که تنها به یک جهت
بپردازد، از نتیجه این عمل محروم خواهد ماند. به همین خاطر نماز بی حضور
قلب، و محدود در افعال فیزیکی ارزشی ندارد. از همین رو پیامبر مکرم اسلام
(ص) می فرمایند: از نماز هما
میتوان خیلی راحت خاطرات آدم های ساده را تغییر داد.
اگر چندبار زیر گوششان دروغی بخوانی و وانمود کنی که حقیقت همان است که تو میگویی، خاطراتشان را ( فقط به خاطر تو ) عوض می کنند، اشک هایشان را به دست فراموشی سپرده، رنج هایی که کشیده اند را به دست باد می سپارند و همان تصویری را در ذهنشان می سازند که تو میخواهی.
آدم های ساده را خیلی راحت می توان گول زد.
مایه اش یک زبان چرب و نرم است که خامشان کند و تا ابد مریدت شوند.
و چه قدر این آدم های ساده زیادند. آدم
⚓ سه نوع پسوند پرکاربرد میتوانند با اضافه شدن به ریشه افعال، مصدرسازی کنند.
دوتای اول که پسوند دوگانه هستند شامل:
پسوند دوگانه‌ی mək/maq
پسوند دوگانه mə/ma
شکلهای نرم هر پسوندهای بالا : mək برای ریشه های نرم:
Gəl: gəlmək خندیدن
De: demək گفتن
Elə: eləmək انجام دادن
Bil: bilmək دانستن
Öl: ölmək مُردن
و mə هم به همچنین:
Gəlmə: آمدن
Demə: گفتن
Eləmə: انجام دادن
Bilmə: دانستن
Ölmə: مُردن
شکل های خشن پسوندهای بالا: maq برای ریشه های خشن:
Al: almaq گرفتن
Dur: durmaq ایستادن
Ol: olmaq ش

نکته ای در مورد عدم آمادگی انسان برای درک حضور امام زمان(ع)؛
مردم اگر به دیدیه تفکر در حالات و اعمال و رفتار خویش نگاه کنند.
به این نتیجه خواهند رسید آماده ظهور نشده اند.
زیرا تفکر انسان درحالات و افعال خویش،انسان را به این نتیجه خواهد رساند که انسان فقط برای رفع حوائج خواستار آن حضرت می باشد.
نکته قابل وصف ما با مردم کوفه در زمان امام حسین (ع)همین است که،
آنها هم هرمشکل و حاجتی که داشتند در نامه ای مکتوب کرده و برای امام حسین (ع) ارسال کردند.
ا
 10 ورزش ساده برای تقویت بینایی
تمرینات چشم از آن چیزهای ساده ای است که تعداد کمی از مردم آن را انجام می دهند و همین تمرینات می توانند به طوری به حفظ بینایی کمک کنند.
این 10 تمرین 10 دقیقه بیشتر زمان شما را نمیگیرد، آنها را امتحان کنید . در ادامه همراه باشید
ادامه مطلب
توضیحات گردنبند طبی اسفنجی ساده طب و صنعت
توضیحات گردنبند طبی اسفنجی ساده طب و صنعت
گردنبند اسفنجی ساده طب و صنعت، کمک می کند تا در طول روز با وجود انجام کارهای روزمره مهره های گردن در وضعیت صحیح قرار گیرند تا در صورت وجود صدمه یا آسیب بهبود یابند.در هنگام استفاده از این گردنبند شاید در اوایل کار احساس راحتی نداشته باشید اما با مرور زمان تاثیر مثبت آن آشکار خواهد شد.
طرز تهیه “چلو ساده” آبکشی
تهیه “چلو ساده” در کنار انواع خوراک ها و خورش ها غذای شما را تکمیل و مزه غذا را بهتر و پر بار تر می کند.
درست کردن ساده برنج ( برنج آبکش )
چلو ساده آبکشی از جمله دستوراتی می باشد که نیاز به تبهر بالایی ندارد اما جا افتادن آن و جلوگیری از خمیر شدن آن نیازمند رعایت یک سری نکات از یک دستور تهیه اصولی می باشد.
مواد لازم چلو ساده آبکشی :
برنج : 1 کیلو گرم
روغن : 150 گرم
ماست :(در صورت دلخواه برای ته دیگ) نصف لیوان

چلو ساده
اد
به درس 16 از مجموعه آموزش زبان انگلیسی برای نوآموزان خوش آمدید. در این درس میخواهیم تعداد بیشتری از افعال رایج در زبان انگلیسی را معرفی کنیم و به صورت سطحی با آنها آشنا شویم.

معادل فارسی
تلفظ آمریکایی
مصدر فعل انگلیسی

نگاه کردن
lʊk

to look
استفاده کردن
juːz

to use
پیدا کردن
faɪnd

to find
دادن
ɡɪv

to give
گفتن
tel

to tell
کار کردن
wɜːrk

to work
صدا کردن / تماس گرفتن / نامیدن
kɒːl

to call
تلاش کردن / امتحان کردن
traɪ

to try
پرسیدن / درخواست کردن
æsk

to ask
نیاز داشتن
n
اعتراف ولی الله دهلوی از دشمنان شیعه به عصمت امیر المومنین علیه السلام
عصمت ائمه علیهم السلام یکی از عقائد شیعه است که روایات اهل سنت عمری نیز آن را تایید می‌کند؛ اما اکثر از اهل سنت عمری عناد ورزیده و آن را منکر می‌شوند. در این بین جای تعجب است که ولی الله دهلوی یکی از علمای متعصب اهل سنت عمری و از دشمنان مکتب اهل بیت علیهم السلام به عصمت امیر المومنین علیه السلام اعتراف کرده و می‌نویسد:
واذا تمت العصمة کانت افاعیله کلها حقة لا أقول إنها ت
این سرگرم کننده استوقتی او تمام تبلیغات و نامه های فروش مختلفی را که یک برنامه بازاریابی آنلاین بعد از دیگری می فروشد ، می خواند ، باعث می شود این ساده و ساده به نظر برسد.نکته جالب این است که وقتی شما ادعاهای پر سروصدا و پرخاش را کنار می گذارید ، پول در اینترنت بسیار آسان و ساده است.تنها حقیقی که مردم با آنها مشکل دارند کسب درآمد آنلاین بطور مداوم است.منظورم این است که جریان مداوم پول ، فروش و سودهایی که به مرور زمان رشد می کند ، نه فروش یک طرفه
Bax
این کلمه، ریشه‌ی فعل «دیدن» در ترکی‌ست و همه افعال در ترکی برای «دیدن» مثل دیدم, خواهی دید, اگر ببینی, میتونی ببینی, دیده بوده‌ای و... همه‌شون با همین bax شروع میشن.
همچنین bax همون جایگاه فعل امر مفرد رو داره و معنای «ببین» هم میده.
.
خلاصه اینکه در ترکی ریشه‌ی هر فعلی همزمان فعل امر مفرد هم هست. مثلا:
Dur بایست
Ged برو
Bax ببین
Vur بزن
iç بنوش
at بینداز
Gəz گشت بزن
De بگو
bil بدان، آگاه باش، بفهم
sev دوست داشته باش
Elə, et, yap, qıl انجام بده، بکن
.
همه این بالا
ساده‌دیل وچهیته ساده‌دیل وچه که خۊجیری اینی سر مچه جی وأرس، خۊ ایجباری دؤران ٚ مئن جمعی مئن گیر دکته بؤ که میزان بسته به شرایط دگردس! یه رۊزان که ساده‌دیل وچه نیاز دأشت خؤنه بؤشۊن چۊن اینی اقامت هلأ پۊرآنؤبؤ بؤ، اینء مرخصی ندأن ؤ جمع بؤگۊتن ایندر مرخصی شؤؤن اقامتی هیسه. هرکی وی اقامت ویشتر بؤبۊن، هۊن شۊنه. رۊزان بؤشؤ ؤ بؤشؤ ؤ ساده‌دیل وچه اقامت پۊرآبؤ. اۊ رۊز جمع که نیاز دأشت مرخصی بؤشۊن، ساده‌دیل وچهء بؤگۊتن ایندر مرخصی شؤؤن رفاقتی هیسه.
گاهی آگاهی از موقعیتی که در آن قرار داریم به مقدار زیادی به بهبود اوضاع و شرایط ما کمک خواهند کرد. دو تجربه مفید در این مورد دارم که در ادامه می‌نویسم.
تجربه اول:
با توجه به اینکه در شرایط روحی خوبی نیستم، به روانشناسی مثبت‌گرا پناه برده‌ام و در حال گذراندان یک دوره آنلاین هستم. در یکی از تمرین های این دوره، نامه‌ای به فردی که به من آسیب رسانده است نوشتم. وقتی که نامه تمام شد و آن را دوباره خواندم، مبهوت شدم: همه افعال به کار رفته در نامه در ز
اگر یک سرچ ابتدایی در گوگل انجام دهید با مطالبی مواجه می شوید که شروع و راه اندازی یک کسب و کار خصوصا اینترنتی بسیار ساده و ابتدایی و بی هزینه و ... است.
آیا واقعا اینطور است و راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی اینقدرها ساده است؟

قصد دارم در این مطلب کمی از جنبه های غیر ساده این فعالیت برایتان بنویسم
ادامه مطلب
به گزارش سایت تفریحی چفچفک برگرفته از روزیاتو : با بالا رفتن سن و تضعیف سیستم ایمنی بدن، ریسک ابتلا به بیماری ها افزایش پیدا می کند. گرچه توصیه می شود سالی دو بار یک چکاپ کامل داشته باشید، اما تست های ساده ای هم هست که می توانید در خانه آن ها را انجام دهید و خیال خود را آسوده کنید. این تست ها فقط حدود سی ثانیه از شما زمان می گیرند و به شما کمک می کنند از سلامتی خود مطمئن شوید. در ادامه به چند تست ساده می پردازیم که به شما می گویند احتیاجی به مراجع
طرز تهیه “کتلت ساده” به همراه گوشت
با این مقدار مواد برای 3 تا 4 نفر می توانید کتلت درست کنید. درست کردن این کتلت مدت 40 دقیقه زمان می برد.
مواد لازم برای درست کردن کتلت ساده :
گوشت چرخ کرده : 250 گرم
سیب زمینی آب پز : 250 گرم ( 2 عدد متوسط)
پیاز : 1 عدد کوچک
تخم مرغ : 1 عدد بزرگ
آرد سوخاری : ¾لیوان
زرد چوبه :⅕قاشق چایخوری
روغن مایع : برای سرخ کردن
نمک و فلفل سیاه :به مقدار لازم

کتلت
ادامه مطلب

ساده که می شوی،همه چیز خوب می شود!
خودت...غمت...مشکلت...حرف هایت...آدم های اطرافت...حتی دشمنت!
یک آدم ساده که باشی،برایت فرقی نمی کند که تجمّل چیست؛که قیمت تویوتا لندکروز چند است؛بنز آخرین مدل، چند ایربگ دارد...
مهم نیستنیاوران کجاست؛شریعتی و پاسداران و فرشته و الهیه

ادامه مطلب
قیمت میلگرد ساده نیز مانند مدل آجدار آن بسته به شرکت تولید کننده و ضخامت آن دارد. قیمت میلگرد ساده نسبت به آجدار پایین تر است زیرا این نوع میلگرد از نوع فولاد A1 می باشد. موارد استفاده این نوع میلگرد در جوشکاری و خم کاری استفاده می شود.  دیگر موارد تعیین قیمت میلگرد ساده  قطر آن  است که از سایز  8 تا 10 میلی متر در بازار موجود است.

یکی از مهمترین و موثر ترین زمان ها که باید بهش توجه داشته باشید زمان های مرده هستش که اغلب زمان های ساده کوچیک روزانه زندگیتونه! که اکثر بچها ازش غافل هستن.
.
دانش آموزای خوب و موفق به همچین نکات ساده ای هم توجه میکنند و از همین فرصت های کوچیک و ساده هم استفاده میکنند و برای همینه که موفق هستن.
.
زمان های کوچیک و ساده توی زمان روزانه ما چیه؟
•اون زمانی که تا مدرسه میرین
•زمانی که مطب دکتر میرین
•موقعی که تو تاکسی یا خط واحد هستین
•و....
زمان های
در این بیدادگاه دل فریبانه
نشستم بی قرار در حسرت خانه
در آنجایی که بودم من زمانی پر ز شادی
کنون هستم سرابی رو به وارونه..
کنارم زندگی ها غصه ها گلها گذشتند
زمان طی شد دلم گشت پر ز ویرانه..
به سان مرغ در زندان تمام روز میخوانم
چرا گشتم جدا از یار و کاشانه
دلم از غصه هایش قصه هایش شاد میخواند
به سان کودکی گاهی بخندد گاه هم گریه
هنوز خواند نوایی مرغک بی جان تنهایم
 نوایی تا شود پر این زمان و این غمک لحظه
ساده
مهر 1391
آدم های ساده را دوست دارمهمان ها که بدی هیچکس را باور ندارندهمان ها که برای همه لبخند دارندهمان ها که همیشه هستند،برای همه هستندآدم های ساده راباید مثل یک تابلوی نقاشیساعتها تماشا کردعمرشان کوتاه استبسکه هر که از راه می رسدیا ازشان سوء استفاده میکند یازمینشان میزندیا درس ساده نبودن بهشان میدهدآدم های ساده را دوست دارمبوی ناب "آدم" میدهندساده که میشویهمه چیز خوب استخودتغمتمشکلتغصه اتهوای شهرتآدم های اطرافتحتی دشمنتیک آدم ساده که باشیبر
دانلود کتاب آناتومی به زبان ساده نیکروش    

دانلود فایل

اگر امکان دارد آن را به فارسی ایمیل کنیدنتایج وب
دانلود رایگان کتاب آناتومی به زبان ساده دکتر نیکروش :: ...pdfketab2.blog.ir › دانلود-رایگان-کتاب-آناتومی-به-زبان-ساده-دکتر-...برای دانلود کتاب آناتومی به زبان ساده دکتر نیکروش روی دانلود فایل کلیک و فایل را دانلود کنید دانلود فایل ...
محمدرضا نیک‌روش - پایگاه دانلود رایگان کتاب | دانلود کتابwww.takbook.com › book › محمدرضا-نیک‌روش۱ د
کتاب آناتومی به زبان ساده دکتر نیکروش    

دانلود فایل

اگر امکان دارد آن را به فارسی ایمیل کنیدنتایج وب
دانلود رایگان کتاب آناتومی به زبان ساده دکتر نیکروش :: ...pdfketab2.blog.ir › دانلود-رایگان-کتاب-آناتومی-به-زبان-ساده-دکتر-...برای دانلود کتاب آناتومی به زبان ساده دکتر نیکروش روی دانلود فایل کلیک و فایل را دانلود کنید دانلود فایل ...
محمدرضا نیک‌روش - پایگاه دانلود رایگان کتاب | دانلود کتابwww.takbook.com › book › محمدرضا-نیک‌روش۱
آدم های ساده را دوست دارم
همان ها که بدی هیچکس را باور ندارند
همان ها که برای همه لبخند دارند
همان ها که همیشه هستند ، برای همه هستند
آدمهای ساده را باید مثل یک تابلوی نقاشی ساعتها تماشا کرد
عمرشان کوتاه است بس که هر کسی از راه می رسد یا ازشان سو استفاده می کند یا زمینشان میزند یا درس ساده نبودن بهشان می دهد
آدم های ساده را دوست دارم چون بوی ناب “آدم” میدهند !
اطلاعات واژگانی  (Lexical Information)
  ورودی مستقیم به تجزیه گر شامل مجموعه ای از کلمات میباشد که سمعک بصورت خطی قرار گرفته اند (یکی پس از دیگری). وظیفه تجزیه گر اینست که معین نماید این کلمات از لحاظ سلسله مراتب چگونه بهم مربوط میشوند. متریال واژگانی با حجم بالایی از اطلاعات نه تنها معنایی بلکه Morphosyntactic به سمت تجزیه گر می آیند.
ورودی های واژگانی حاوی اطلاعاتی هستند که هم درباره فریم های زیرگروهای افعال میباشد (یعنی مباحثی که یک فعل میتواند داشته با
لازم فعل حالتی هیسه که مفعول نخأنه.

✔️ بؤؤن » گودن➖ کار می دوروس ئابؤ.➖ مو می کارء دوروس ئاگودم.

✔️ همأن » هوردن➖ می جؤن واج بومئه.➖ ترانه می جؤنء واج بیأرده.

➖ کتری آو جوش بومأ.➖ مو کتری آوء جوش بیأردم.

✔️ گیتن » دئان➖ وچه تخت ئاگیت.➖ پئر وچهٰء تخت ئادأ.

➖ وشم پر ئاگیت.➖ تولله وشمء پر ئادأ.

➖ پیچه دؤو ئاگیت.➖ سک پیچهٰء دؤو ئادأ.

✔️ کتن » گئنتن (دئان)➖ می کار دومبال ئاکت.➖ وچهٰ‌ن می کارء دومبال ئاگئنتن.

➖ کرکِ لؤنه بو ئاکته.
Modal Verbs
افعال مدال (modal verbs)، شامل افعال can, could, may, might, must, need not, shall/will, should/ought to می شوند. این افعال توانایی، اجازه، امکان انجام و … را در جمله نشان می دهند. شکل افعال مدال با توجه به زمان جمله تغییر می کند در نتیجه باید در زمان استفاده از آنها به زمان جمله توجه کرد.

ساختار گرامری
در گرامر زبان انگلیسی برای بیان اجبار Obligation عمدتا از این افعال استفاده می شود.
Should
Must
Had better
Need
Ought to
Have/has to
Be supposed to
افعال مدال در زبان انگلیسی قابلیت اضافه کردن وند های
آدمی چه بی‌واسطه درد می‌کشد. آدمی در حضورِ تمام کسانش چه بی‌واسطه تنهاست. آدمی چه غریبانه فهم‌ناشده می‌میرد؛ آدمی چه ساده خطی روایت می‌شود، چه ساده نقطه‌ای در انتهای هیکلش می‌گذارند، چه ساده تمام می‌شود.
خطاب من به شماست؛ که دیگر نمی‌خواهم ببینمتان. و حتی بیشتر کلمه‌ای ندارم که برایتان بگویم. به تمام شما که زیستن در میانتان تصنع نامربوطی بود که یک عمر، ساده‌لوحانه مشغول خلقش بودم. به تمام شما، بدون استثنا، به تمام شما که من را می‌ش
سلام
من عباس هستم خیلی از من میپرسن که آیا خرید تخت باکس ساده به صرفه است یانه؟
امروز تصمیم گرفتم در این مقاله جواب این سوال را بدم.
با وجود این گرانی های تخت خواب ها باعث شده تخت باکس ها بسیار بین مردم محبوب شوند . تخت باکس ها در دو نوع باکس ساده و باکس جکدار هستند . تخت باکس از نظر قیمتی نسبت به تخت خواب بسیار با صرفه تر است و میتوانید تخت باکس ساده را از فروشگاه اینترنتی تشک خریداری کنید
زمانی که از دو سمت سر زمان بافت، لایه لایه مو اضافه بشود، بافت فرانسوی به وجود می آید. در بافت فرانسوی بافت ساده از رو استفاده می شود. از قسمتی که می خواهید موها را ببافید، دسته ای از مو را جدا نمایید.بین موها را با فرو کردن انگشت نشانه، به سه دسته مساوی تقسیم نمایید. این لایه را با دست چپ جدا کرده و یک بافت ساده سه تایی بزنید. به این شکل که رشته سمت راست را به شکل ضربدر روی رشته وسطی قرار بدهید و رشته سمت چپی را روی رشته وسط فعلی قرار بدهید. در حق
در مورد صحبت هایی که بین بین آقایان لاریجانی و یزدی شد فارغ از صدق و کذب آن محتوا مشکلاتی وجود داشت که ریشه در بسیاری از مشاجرات سیاسی و اجتماعی دارد. برخی از مهم ترین زمینه هایی که منجر به چنین اتفاقاتی میشود بدین شرح است.
1. خواندن نیت افراد.روشی که برای آشکار کردن نیت افراد بکار می رود چیست؟ ما به کمک علوم غریبه نیت خوانی میکنیم؟ به نظر میرسد امکان فهم نیت افراد اصلا وجود ندارد.
2. کاملا مختار دانستن افراد در افعالشانما معمولا خودمان را کامل

در این مقاله ما به بررسی بعضی فاکتورها می‌پردازیم که یادگیری زبان اسپانیایی را دشوار میکند و در عین حال از برخی جنبه‌ها که آن را ساده‌تر میکند نیز صحبت میکنیم! در انتهای این مقاله تصمیم با شما است که آیا یادگیری زبان اسپانیایی دشوار است یا خیر؟
درجه سختی  زبان اسپانیایی به پیش زمینه شما بستگی دارد!
تسلط بر زبان دوم یکی از بهترین عوامل مشخص کننده سرعت و یادگیری در زبان اسپانیایی این است . تسلط به زبان دیگری، یادگیری زبان سوم و چهارم را
با چند مثال به بررسی بیشتر می پردازیم :  - الطالبتان تذهبان الی المکتبه لمطالعه دروس المدرسه  .با توجه به معنا می فهمیم که این فعل برای مثنای مونث غایب است  (( .دو دانش آموز برای مطالعه درس های  مدرسه به کتابخانه رفتند  ))  - تجلس علی الکرسی و تاکل طعامها  . از سیاق جمله و ضمیر ((ها ))درطعام میفهمیم که این فعل برای مفرد مونث غایب است  . فعل امر و نهی  :امر و نهی در افعال برای همه صیغه هاست اما ما در این مطلب فقط به امر و نهی در مخاطب  می پردازیم  . بر
قید های تکرار به زبان انگلیسی
قیدهای تکرار و زمان حال ساده
همانطور که درس های قبل یادگرفتیم بزرگترین کاربرد زمان حال ساده نشان داده تناوب یا استمرار است. یعنی نشان می دهد که یک کار در طول زمان تکرار شده یا همیشه انجام می شود. برای نشان دادن میزان استمرار یا تناوب از قیدهای زمانی خاص استفاده می شود که به آنها قیدهای تکرار می گویند. جدول زیر شش قید تکرار بسیار مهم را معرفی می کند:

معادل فارسی
تلفظ آمریکایی
قید زمان

همیشه
ˈɒːlweɪz

always
اغلب
ˈɒːf
 10 ورزش ساده برای تقویت بینایی

تمرینات چشم از آن چیزهای ساده ای است که تعداد کمی از مردم آن را انجام می دهند و همین تمرینات می توانند به طوری به حفظ بینایی کمک کنند.
این 10 تمرین 10 دقیقه بیشتر زمان شما را نمیگیرد، آنها را امتحان کنید .

ادامه مطلب
هویت داشتن یعنی بدانیم چه کسی هستیم، از چه ساز و کاری تشکیل شده‌ایم و نسبت‌مان نسبت به موجودات جهان چیست. اگر هویت خودمان را یک شیعۀ 12 امامی و معتقد به ولایت فقیه قرار دادیم. اگر معتقداتمان درست بود اما در رفتار و اعمال‌مان کم گذاشتیم و خوانایی و تناسبی بین اعمال و اعتقاداتمان وجود نداشت، وجودمان دو پاره می‌شود.
جنگی در ما آغاز می‌شود که در انتها یا افعال، اعتقادات را تغییر می‌دهند و یا که اعتقادات افعال را تحت کنترل خودشان می‌گیرند.
اگر
در حدیث صحیح از حضرت امام جعفر صادق علیه السلام منقول است که روزى حضرت رسول صلّى اللّه علیه وآله وسلّم سر به جانب آسمان کردند و تبسم فرمودند. صحابه از سبب آن سئوال کردند، حضرت فرمود که تعجب کردم از دو ملک که به زمین فرود آمدند، بنده مؤمن صالحى را در جاى نمازش نیافتند. به آسمان رفتند و گفتند پروردگارا فلان بنده تو را در جاى نمازش طلب کردیم نیافتیم او را، و او در بند بیماریست. حق تعالى فرمود که بنویسید براى بنده من، مثل آنچه در حال صحت از افعال
۱) «بود» در ترکی: idi
۲) «بوده» در ترکی: imiş
* تفاوت این دو: اولی رو گوینده خودش دیده یا مطمئنه / در دومی گوینده اتفاق رو به چشم ندیده و شنیده یا بعد از وقوعش مطلع شده
اما هیچ فعلی در ترکی بدون استفاده از «هستن»ها که به آخرشون اضافه میشن ساخته نمیشه. این «هستن»ها که به آخر افعال اضافه میشن شخص فعل رو تعیین میکنن که مثلا چه کسی انجامش داده: من، تو، شما، آنها و... .
حالا «هستن» ها چیا بودن؟
توی این پست توضیح کامل دادیم: https://t.me/turkce_fa/69azarilearn.blog.ir/1398/11/05/m11
«٤٨»وَ یُعَلِّمُهُ‌ الْکِتابَ‌ وَ الْحِکْمَةَ‌ وَ التَّوْراةَ‌ وَ الْإِنْجِیلَ‌ و خداوند به او کتاب و حکمت و تورات و انجیل را مى‌آموزد. نکته‌ها: در تفاسیر شیعه و سنّى مى‌خوانیم که مراد از تعلیم کتاب،آموزش خط‍‌ و نوشتن است و مراد از حکمت،آگاهى بر مصالح و مفاسد اشیا و افعال و اخلاق و عقاید است،خواه آثار دنیوى باشد،خواه اخروى. پیام‌ها: ١-یکى از اصول و شرایط‍‌ رهبرى الهى،داشتن آگاهى‌هاى لازم است.آگاهى براساس علم و حکمت و کتب آسمانى
از زمانی که دست به اینکار زدم تا الان باهمین روش بصورت تخصصی کار میکردم.سعی شده تا جایی که امکان داشته روش ساخت ساده گفته شود تا دوستانی که اشنایی با اینکار ندارند براحتی بتونه کار کنه و درک مطالب راحت باشه.فرمول صد%باکیفیت و نتیجه مطلوب هستش که خلوص جنس ۹۸%تضمینی (۲%امکان خطا)وجود داره.و با کمترین لوازم و مواد اولیه بهترین جنس رو میشه تولید کرد.روش اصولی و تجربه =نتیجه مطلوب.. باکیفیت و پخت ساده در کمترین زمان ممکن..
لیست 100 فعل پرکاربرد و مرکب چند بخشی انگلیسی100most common English phrasal verbs100Frequently used Phrasal Verbs.همراهان عزیز توجه داشته باشید.بعد از یه مدت که انگلیسی کار می کنید،دقیقا خودتون تشخیص خواهید داد و یا همین الان که دارید این پست رو می خونید متوجه شده اید که یه فعلهایی وجود داره که دو بخشی اند..مثلا Go down, Take in , Take away, Pull up و ......اینها Phrasal verbs هستند. یا فعلهای عبارتیاستفاده از این افعال در نوشتارتون و صحبت هاتون باعث میشه که دقیقا مثل یک انگلیسی زبان باشید..البته ن
لیست 100 فعل پرکاربرد و مرکب چند بخشی انگلیسی100most common English phrasal verbs100Frequently used Phrasal Verbs.همراهان عزیز توجه داشته باشید.بعد از یه مدت که انگلیسی کار می کنید،دقیقا خودتون تشخیص خواهید داد و یا همین الان که دارید این پست رو می خونید متوجه شده اید که یه فعلهایی وجود داره که دو بخشی اند..مثلا Go down, Take in , Take away, Pull up و ......اینها Phrasal verbs هستند. یا فعلهای عبارتیاستفاده از این افعال در نوشتارتون و صحبت هاتون باعث میشه که دقیقا مثل یک انگلیسی زبان باشید..البته ن
 آیا یادگیری زبان اسپانیایی سخت است؟
آیا یادگیری زبان اسپانیای سخت است؟ این شش فاکتور را پیش از شروع یادگیری زبان اسپانیایی در نظر بگیرید.
ورزشکاران المپیک کارهای خارق‌العاده‌ای انجام می‌دهند. و این دستاوردها ترکیبی از استعداد ذاتی، هزاران ساعت تمرین و تعهد بی حد و اندازه برای پیروزی در رشته‌های ورزشی است. یادگیری یک زبان جدید، مثل دویدن در ماراتن یا شنا در استخر المپیک دشوار است. مثل همه‌ی آنها به کمی استعداد، تمرین و تعهد زیاد نیاز
معرفی کتابکتاب هدایه فی النحو به زبان عربی نوشته شده و در مورد نویسنده این کتاب اختلاف وجود دارد.این کتاب شامل سه باب (هفتاد و سه درس) است.از جمله مباحثی که در این کتاب مورد بررسی قرار گرفته است عبارتند از:
مقدمهتعریف علم النحو … الکلمه و أقسامه، حد الاسم و الفعل و علاماتهم، حدّ الحرف و علاماته و فوائده، تعریف الکلام و أقسامهباب اول : اسمتعریف الاسم المعرب و حکمه، أصناف إعراب الإسم، غیر المنصرف، الفاعل و نائب الفاعل، التنازع، المبتدأ والخب
کارهای عادی هست که همیشه طوری انجام می دهیم که بار اول آموخته ایم و هیچ وقت به این فکر نمی کنیم که همین کارها را با استفاده از خلاقیتمان می توانیم چقدر ساده تر انجام دهیم. درست مانند هر چیز دیگری. کافیست به انجام کارها از زاویه ای دیگر نگاه کنیم.امروز می خواهم ترفندهای آشپزی را به شما آموزش دهم که با انجامشان می توانید زندگی را برای خود ساده تر کنید.
۱- چگونه سوپی که شور شده را نجات دهیم؟ 

ادامه مطلب
عملکرد اصلی دستگاه ها در زمان قطعی برق می باشد از این جهت باید از مقدار پشتیبانی و برق دهی دستگاه UPS و همچنین اطلاع دقیق از باطری دستگاه ، جهت بر اورد کردن انتظار ما در زمان قطعی کاملا مطلع باشیم .
اما چگونه ؟ برای اینکار به راحتی می توان با یک محاسبه ساده مقدار باطری مورد نیاز یا میزان زمان BACKUP یو پی اس های باطری داخلی را محاسبه کرد.UPS ها در دو نوع باطری داخلی و خارجی عرضه میشوند.

ادامه مطلب
میلگرد ساده در صنایع حفاظ و فلزات
میلگرد ساده در صنایع فلزی مختلفی استفاده می شود یکی از آنها صنایع حفاظ در کشور می باشد حفاظ شاخ گوزنی یکی از پر فروش ترین حفاظ های موجود در بازار می باشد که از میلگرد ساده ساخته شده است.
لازم به ذکر است برای استعلام از قیمت میلگرد ساده یا آجدار، تیر آهن و پروفیل می توانید با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید و در بهترین حالت و سریع ترین حالت ممکن کالایه سفارش داده شده به شرکت آهن ایرانیان را تهیه کنید.
میلگرد س
 ما از این زمان برای صحبت راجع به اتفاق هایی استفاده می کنیم که در مدت طولانی و یا به صورت متوالی و همیشگی هستند. این زمان در انگلیسی بسیار مهم و کاربردی است.

(قسمت اول) فعل مصدر بدون to + فاعل

من زندگی می کنم                                          I live
تو زندگی می کنی                                       you live 

او زندگی می کند                                            he 
او زندگی می کند                                    
ای کاش من هم روبیکا داشتم
ستاره هفت هشتاد هر چه زدم روبیکا به گوشی ساده ی من راهی پیدا نکرد
ای کاش من هم ایران ایران می خواندم و گوشی ام یک گوشی ساده سیب گاز زده بود
گوشی سیب گاز نزده برای خوبان
یادش بخیر امام صادق لباس رویش جنس خوب بو د و از زیر لباس خشن و سخت می پوشید
اما امروز لباس ساده می پوشند و در باطن آن کار دیگر می کنند
و امر نمودم که سرشماری و خانه‌شماری از هیچ شهری و قصبه نگیرند و هیچکس از سپاه در خانه‌ی رعیت به زور نزول نکند و چهارپایان و الاغ رعایا نگیرند
و در جمع امور رعایای هر مملکتی در سلوک و معاش حد اعتدال نگاه‌دارند و امر نمودم که گدایان هر ملک را وظیفه مقرر گردانند تا رسم گدایی براُفتد
و امر نمودم که در سرحدی و ولایتی و شهری و لشکری خبرنویسی تعیین نمایند که از اعمال و افعال حکام و رعیت و سپاه و لشکر خود و لشکر بیگانه و مداخل و مخارج مال و منال و درآ
فرض کنید میخواهیم یک کیک تولد عالی درست کنیم، اگر بتوانیم یک کیک ساده و اسفنجی را خوب بپزیم، تقریبا نصفه بیشتر راه را رفته ایم. کلا پایه اکثر کیک هایی که حرفه ای درست و تزیین شده اند، یک کیک ساده اسفنجی است. شاید تکراری باشد ولی دوباره طرز تهیه آن را مرور می‌کنیم.
ادامه مطلب
روزی روزگاری آرزوهای عجیبی برای خودم داشتم.
نمیدانم حرف هایم به خاطر دلتنگی های ممتد اخیرم هست یا رسوخ زمان در سلول های بدنم.
امروز خودم را یک معلم میبینم.
یک معلم ساده.
معلمی که برای شاگردانش میخندد تا خودش یادش برود چقدر غمگین است.
علی رغم پر بودن وقت هایش، زندگی اش حالت کسالت باری دارد.
خبری از غافلگیری و خوشحالی نیست...
در زندگی این معلم فقط صبر وجود دارد. همین.
صبر تنهایی اش را پر می کند. 
حودش خالی می شود.
از او ، چیز ها کَم میشوند. 
از او عز
بیزاری اهل بیت علیهم السلام از اهل جبر و تشبیه
شیخ صدوق رضوان الله علیه روایت کرده است که امام رضا علیه السلام فرمودند:
بِالتَّشْبِیهِ وَ الْجَبْرِ فَهُوَ كَافِرٌ مُشْرِكٌ وَ نَحْنُ مِنْهُ بِرَاءٌ فِی الدُّنْیَا وَ الْآخِرَة
هر کس به تشبیه و جبر اعتقاد داشته باشد کافر و مشرک است، و ما در دنیا و آخرت از او بیزاریم.
التوحید، تالیف شیخ صدوق، صفحه ۳۶۴، چاپ دار المعرفة
پی نوشت: اهل جبر یعنی کسانی که معتقدند همه افعال از خداست و انسان هیچ اختیار
تفاوت بلکا ابریشم و بلکا ساده
بلکا ابریشم vs بلکا ساده 
بلکا در دو نوع است ابریشمی و ساده 
بلکا ابریشمی از نخ های ابریشم مصنوعی ساخته می شود که همان الیاف های ابریشم رنگین در رنگ های متقاوت و تنوع بالا می باشد که می تواند در سطح بالا دما و برودت را در خود نگهدارد و خیلی دیر نیاز به بازسازی دارد و مقاومت بسیار طولانی دارد
و اما بلکای ساده که در تمامی رنگ ها که خیلی متفاوتند و با الیاف های مختلف تزئین میکنند 
با ما تماس بگیرید : ۰۹۱۲۶۸۰۵۵۱۲ اسدی
«آنها در زدند. ما نخوابیده‌ایم ولی در را باز نمیکنیم! شبها که مهمانی نمی‌آیند» مهمانی: qonaq, qonaqlıq . . البته توی فیلم به سه زمان اشاره شد. امروز زمان وسیع ساده رو هم یاد گرفتیم. طریقه منفی شدن اون: فقط m بعد از ریشه فعل مثل حالت دوم منفی شدن حال ساده Gələrəm.... gəlmərəm Uçarıq... uçmarıq برای زمانهای دیگه یه z هم بعد a/ə اضافه میشه و r حذف میشه: Gələr... gəlməz Gələrsən... gəlməzsən Gələrsiniz... gəlməzsiniz Gələrlər... gəlməzlər . . پ پ قبل: derbiləri ailə ilə oturarıq, çırtdaq çırtlayarıq və izləyərik
(Feed generated
 زمان ها در زبان انگلیسی به 3 گروه کلی تقسیم می شوند و هر کدام از این زمان ها دارای 4 حالت هستند.
1- زمان حال

زمان حال ساده | Simple Present Tense 
زمان حال استمراری | Present Continuous Tense

زمان حال کامل | Present Perfect Tense

زمان حال کامل استمراری | Present Perfect Continuous Tense

2- زمان گذشته

زمان گذشته ساده | Simple Past Tense 
زمان گذشته استمراری | Past Continuous Tense

زمان گذشته کامل | Past Perfect Tense

زمان گذشته کامل استمراری | Past Perfect Continuous Tense

3- زمان آینده

زمان آینده ساده | Simple Future Tense

ز
 مقاله ی موضوع، عکس، واقع گرایی  رو برای بار دوم خوندم. اما مگه کافیه. در حدی نیستم که بتونم راجع بهش حرف بزنم پس باید باز بخونمشو رو نوشته ها فکر کنم. 
یادت گفته بودم سیگار میکشم بعضی وقتها؟؟ چی میشه که در نظر بعضیا سیگار چیز خاصی نیست و در نظر بعضیا گناه نابخشودنی میاد؟ مقدار شر هر چیزیو خود شخص مشخص میکنه. « شر هیچ صورت عام و مشخصی ندارد زیرا شر تنها به منزله ی قضاوتی که یک فاعل در یک موقعیت و بر مبنای پیامد های افعال خودش در آن موقعیت صورت
زمانی که پژوهشگران و دانشجویان و اساتید قصد دارند مطلبی از مقاله نویسنده دیگری را در مقاله خوداستفاده کنند حتما بایستی برای جلوگیری از سرقت ادبی مطالب رو به طرز دیگری بیان نمایند تا اصالت مطلب حفظ شود. این روش را پارافریز مقاله یا بازنویسی گوییم.
یا اینکه وقتی نویسنده مقاله بعد از بررسی سرقت ادبی مقاله با iThenticate متوجه می شود که مقاله دارای سرقت ادبی است و جملاتی از مقاله عیننا کپی شده است باید متن را پارافریز یا بازنویسی کنید.
پارافریز یعنی
نمی‌دونم؛ ولی از اون‌هایی که با هایلایتر زرد رنگ توی ذهنم پر رنگ شده‌ن، همیشه اول از همه این میاد توی ذهنم که یه شب بهم گفت دوستش بهش گفته النا خیلی دید ساده و خاصی داره. همین. و من به «همین» مدت‎ها فکر کردم و دیدم آدم‌هایی که ازشون خوشم میاد یا چیزهایی که بهشون علاقه دارم، همه ساده و خاصن. یک جایی خونده بودم که موراکامی کتاب‌هاش رو به زبان انگلیسی می‌نوشت و بعد ترجمه‌شون می‌کرد به ژاپنی، چون زبان انگلیسیش اون‌قدر قوی نبود و با این کار م
میلگرد ساده در صنایع حفاظ و فلزات
میلگرد ساده در صنایع فلزی مختلفی استفاده می شود یکی از آنها صنایع حفاظ در کشور می باشد حفاظ شاخ گوزنی یکی از پر فروش ترین حفاظ های موجود در بازار می باشد که از میلگرد ساده ساخته شده است.
لازم به ذکر است برای استعلام از قیمت میلگرد ساده یا آجدار، تیر آهن و پروفیل می توانید با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید و در بهترین حالت و سریع ترین حالت ممکن کالایه سفارش داده شده به شرکت آهن ایرانیان را تهیه کنید.
میلگرد س

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها